فهرست مدارک و کاربرگ های مورد نیاز برای ثبت نام

جهت ثبت نام ارایه مدارک و تکمیل کاربرگ های ذکر شده در ذیل الزامی است و از پرونده های ناقص ثبت نام به عمل نخواهد آمد.

پيشاپيش از بذل توجه و همکاري به منظور ثبت نام طبق استاندارد اعلام شده تشکر و قدرداني مي شود.

الف) مدارک مورد نیاز :

1.ارایه اصل مدرک دیپلم ( داخل یک عدد کاور A4 )

2. کپی مدرک دیپلم ( 3 سری در برگه A4 ) ( در صورت عدم ارایه اصل مدرک دیپلم برای دانش آموختگان سال ورودی، ارایه اصل و تصویر گواهی نامه پایان تحصیلات متوسطه الزامی است و کلیه پذیرفته شدگان می بایست تا تاریخ 30 آبان برای ورودی مهر ماه و 30 بهمن برای ورودی بهمن ماه سال ورودی اصل مدرک دیپلم خود را تحویل دفتر آموزش مرکز نمایند در غیر این صورت از ادامه تحصیل آنها جلوگیری به عمل آمده و طبق قوانین با آنها رفتار خواهند شد. )

3. ارایه اصل کاربرگ تاییدیه معدل پذیرفته شدگانی که گواهی پایان دوره برای آنها صادر نشده است در قالب کاربرگ شماره دو مندرج در دفترچه راهنمای پذیرش نظام آموزش مهارتی مهر ماه سال 1401 دوره های کاردانی حرفه ای دانشگاه جامع علمی- کاربردی که ممهور به مهر و امضای رئیس آموزش و پرورش منطقه باشد.

4. ارایه تاییدیه دیپلم از آموزش و پرورش ( روش اجرا : مراجعه به سامانه emt.medu.ir  و ارابه‌ی درخواست در سامانه و اخذ پرینت درخواست و ارایه‌ی آن به مرکز  

5. کپی شناسنامه از تمام صفحات (3 سری در برگه A4 ) و اصل آن جهت تایید تصویر.

6. شش قطعه عکس 4×3 رنگی جدید ، همانند ، تمام رخ ( گردي صورت و دو شانه در عکس مشخص باشد )، پرسنلی ، زمینه سفید ، بدون عينک، تهیه شده در سال جاری که برای خواهران با رعایت کامل شئونات اسلامی مقنعه یا چادر و برای برادران با موی سر کوتاه بدون استفاده از لوازم پیرایشی مانند ژل و … ( پیرایش موی سر بر اساس الگوهای غربی نباشد ) گرفته شده باشد.  

7. ارایه‌ی کپی واکسیناسیون کووید 11 (کرونا)، بیمه ورزشی از فدراسیون پزشکی ورزشی به نشانی www.ifsm.ir ، کپی صفحه اول دفترچه بیمه‌ی دانشجو و درصورت نداشتن دفترچه بیمه، ثبت نام درسامانه سازمان تامین اجتماعی به نشانی www.isic.ir/tamin  یا بیمه سلامت همگانی به نشانیwww.bimesalamat.irو ارایه پرینت ثبت نام.

8. براساس اعلام سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و از طریق سامانه سخا یا نرم‌افزار پلیس من، داوطلبان مرد لازم است جهت شرکت در پذیرش این دوره ها، یکی از شرایط ذکر شده را در دفترچه راهنمای پذیرش نظام آموزش مهارتی مهر یا بهمن ماه سال ورودی در دوره های کاردانی حرفه ای دانشگاه جامع علمی- کاربردی مطابق بخش مقررات وظیفه عمومی را داشته باشند و وضعیت نظام وظیفه خود را مطابق موارد اعلام شده در زمان ثبت نام با ارایه مدارک و مستندات مشخص نمایند.

9. پرسنل شاغل رسمی در نیروهای نظامی و انتظامی جمهوری اسلامی ایران با ارایه گواهی موافقت از یگان مربوطه مجاز به ثبت نام می باشند.

10. کارمندان دولت در صورتی می توانند به تحصیل بپردازند که موافقتنامه رسمی وزارتخانه یا سازمان متبوع خود ، مبنی بر شرکت در کلاس ها ، آزمایشگاه ها و فعالیت‌های دیگر دوران تحصیل را به همراه سایر مدارک ثبت نام به مرکز آموزش عالی علمی- کاربردی محل قبولی، عرضه کنند. 

11. ثبت نام آن دسته از داوطلبانی که با استفاده از سهمیه ایثارگران در آزمون پذیرفته شده اند ، به صورت مشروط بوده و ثبت نام قطعی آنان منوط به تایید سهمیه آنان توسط ارگان مذکور می باشد . بدیهی است چنانچه سهمیه مذکور توسط ارگان ذیربط مورد تایید قرار نگیرد قبولی آنان ملغی خواهد شد. 

12. چنانچه معدل اعلام شده توسط پذیرفته شدگان دوره های کاردانی به هر دلیلی بالاتر از معدل درج شده در گواهی نامه پایان تحصیلات آنان باشد ، قبولی ایشان کان لم یکن تلقی می گردد.

13. گواهی اشتغال به کار با امضا و مهر بالاترین مقام مسئول یا اصل کاربرگ استفاده از سهمیه شاغل مندرج در دفترچه راهنمای پذیرش دوره مذکور ، تصویر آخرین فیش حقوقی یا حکم کارگزینی یا قرارداد همکاری و اصل آن جهت تایید تصویر ، حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار برای شاغلین نیروهای مسلح از یگان مربوط برای پذیرفته شدگان متقاضی استفاده از سهمیه شاغلین

14. کپی کارت ملی 3 سری پشت و رو یا کپی کارت ملی موقت در برگه A4                                                                   

15. کپی آخرین قبض تلفن منزل در برگه A4 = از سامانه شرکت مخابرات = https://tci.ir

16. کپی کارت پایان خدمت، کارت معافیت دایم کفالت یا کارت معافیت دایم پزشکی یا فرم کامپیوتری زمان صلح برای آقایان  ( 3 سری پشت و رو در برگه  A4 ) ( برای پذیرفته شدگان ذکور ) و اصل آن جهت مطابقت

17. اسکن عکس پذیرفته شده برروی CD . ( با فرمت jpg  با ابعاد 120×90 و کیفیت dpi 300 )

18. اسکن کلیه مدارک مذکور به صورت واضح و خوانا  (فرمت jpg  با ابعاد 120×90 و کیفیت dpi 300 ) بر روی CD و ارائه آن به مرکز

*** پذیرفته شدگان می بایست به سامانه الکترونیکی به نشانی1)  https://edu.uast.ac.ir  مراجعه نمایند و نسبت به تکمیل اطلاعات درخواست شده در بخش ثبت اطلاعات دانشجو – وروی جدید در سامانه ، اقدام نمایند و از آن یک نسخه پرینت امضا شده به همراه کلیه مدارک ثبت نام، تحویل واحد ثبت نام نمایند. لازم به ذکر است ارسال اسکن عکس در سامانه نیز الزامی است. ( با فرمت jpg  با ابعاد 120×90 و کیفیت 300 dpi )

ب ) تکمیل و امضای کاربرگ های ذیل :

(محل هاي امضاي دانشجو با علامت ضربدر مشخص شده است.)

 1. تکمیل فهرست مدارک و کاربرگ های مورد نیاز برای ثبت نام و امضای ذیل آن
 2. تکمیل کاربرگ اطلاعات پایه دانشجویی و تعهدنامه انضباطی ظهر ( پشت ) کاربرگ اطلاعات پایه دانشجویی
 3. تکمیل کاربرگ استاندارد سوابق پزشکی و سلامت جسمانی دانشجو و کاربرگ اطلاعات شخصی دانشجو ظهر ( پشت ) آن
 4. تکمیل کاربرگ آیین نامه قوانین و مقررات آموزشی و امضای ذیل آن
 5. تکمیل کاربرگ آیین نامه انضباطی 2 عدد
 6. تکمیل کاربرگ آیین نامه قوانین و مقررات شرکت در جلسات آزمون و امضای ذیل آن
 7. امضای ذیل آخرین برگه مصوبه جلسه 358 شورای عالی انقلاب فرهنگی مورخ 14/06/1374
 8. تکمیل کاربرگ‌ها و اطلاعات پایه دانشجویی در سامانه majma.info
 9. تکمیل کاربرگ‌ها و اطلاعات اعلام شده توسط مرکز در طول تحصیل به صورت فیزیکی یا در سامانه‌ها

ج ) مراحل ثبت نام :

 1. کلیه مدارک را به ترتیب اولویت داخل یک عدد کاور کاغذ A4 و پوشه پلاستیکی به رنگ هاي اعلام شده قرار داده و تحویل دفتر آموزش- واحد ثبت نام نمایید.
 2. مراجعه پذیرفته شدگان جهت ارایه مدارک و پیش ثبت نام در روز های اعلام شده در سامانه سنجش از ساعت 9 صبح الی 12 ظهر و 13 الی 16 بعداز ظهر می باشد.
 3. بعد از بررسی مدارک جهت ثبت نام قطعی طبق جدول اعلام شده از ساعت 9 صبح الی 12 ظهر و 13 الی 16 بعداز ظهر به مرکز مراجعه کرده و فیش های ثبت نام را اخذ و واریز نماييد.
 4. واریز  85%  شهریه مرکز طی سند پرداخت نقدی بانک و ارایه اصل و یک عدد کپی آن به واحد آموزش
 5. واریز  15%  شهریه حق نظارت از طریق سامانه هم آوا دانشگاه جامع علمی- کاربردی به حساب سیبا بانک ملی (در ترم یک توسط مرکز انجام می‌گردد)
 6. توصیه می گردد دانشجویان از کلیه فیش های واریزی و دیپلم خود یک نسخه کپی برای خود تهیه نمایند ، ارایه این موارد در طول مدت تحصیل و در هنگام فارغ التحصیلی توسط مرکز به دانشجویان امکان پذیر نمی باشد .
 7. گذراندن دروس پیش نیاز برای پذیرفته شدگان الزامی است .
 8. انتخاب واحد قطعی ،کلاس بندی ( تکمیل و امضای کاربرگ های مرتبط به آن ) و تاریخ شروع کلاس ها متعاقبا اعلام خواهد شد.
 9. کلاس هاي درس دوره هاي آموزشي مرکز در هر ترم از ساعت 8 صبح الي 20 طبق جدول کلاس بندي در 7 روز هفته تشکيل خواهد شد و در صورت امکان و صلاحديد مرکز و ارايه مدارک مرتبط توسط پذيرفته شدگان شاغل نيز کلاس بندي با نظر مرکز آموزش انجام مي گردد.

( مدارک مورد نياز : تکميل کاربرگ شماره 1 مندرج در دفترچه راهنمای پذیرش نظام آموزش مهارتی مهر یا بهمن ماه سال ورودی در دوره های کاردانی حرفه ای دانشگاه جامع علمی -کاربردی با تاييد مسئول محل اشتغال، تصوير آخرين حکم کارگزيني يا قرارداد معتبر انجام کار و اصل آن جهت مطابقت ، تصوير سابقه بيمه مرتبط – حداقل يک سال ، تصوير صفحه اول دفترچه بيمه ، تصوير آخرين فيش حقوقي )

 • شرکت در جلسه معارفه و توجیهی اعلام شده از طرف مرکز برای کلیه پذیرفته شدگان و خانواده های گرامی آنها الزامی است .
 • داشتن رایانامه ( Email ) و اعلام آن در کاربرگ ثبت نام برای پذیرفته شدگان الزامی است .
 • به منظور دقت و تسریع در امور ثبت نام و سایر موارد مالی به دانشجویان توصیه می گردد در بانک سامان جهت استفاده از امکانات نرم افزاری و سخت افزاری بانکداری الکترونیکی مرکز آموزش افتتاح حساب نمایند.
 • هزینه های دریافت شده برای تشکیل پرونده شامل: پرونده تحصیلی، پرونده آزمون، پرونده مالی، یک سال بیمه حوادث دانشجویی و … می باشد.
 • تهیه و تامین وسایل آموزشی، کمک آموزشی و مواد اولیه به منظور آموزش دروس نظری، عملی و انجام کارهای کلاسی مربوط به رشته های نظیر: تربیت بدنی و علوم ورزشی، فناوری اطلاعات، معماری داخلی، موسیقی، آشپزی و … اعلام شده توسط مدرس به صورت انفرادی و بر عهده دانشجویان محترم می باشد.

د) روش های اطلاع رسانی :

1. آیین نامه ها ، مقررات ، بخشنامه ها و پیام های مسئولان مرکز از طریق پايگاه اطلاع رساني مرکز به نشاني www.majma.info به اطلاع دانشجویان خواهد رسید. رعایت و عمل به آیین نامه ها، مقررات ، بخشنامه ها و پیام ها برای کلیه دانشجویان الزامیست و عدم آگاهی از آنها موجب سلب مسئولیت نخواهد شد.

2. جهت کسب اطلاع از کلیه بخشنامه ها، آیین نامه ها و ….. دانشجویان می توانند از روش های ذیل استفاده نمایند :

الف– به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه جامع علمی- کاربردی UAST.ac.ir  مراجعه نمایند .

ب- به پایگاه اطلاع رسانی مرکز آموزش www.majma.info مراجعه نمایند.

ج – از تابلوی اعلانات مرکز استفاده نمایند.

3. کلیه پذیرفته شدگان در مراکز آموزشی علمی- کاربردی تابع قوانین ، مقررات و ضوابط دانشگاه جامع علمی- کاربردی و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری می باشند .

4.  هر زمان مشخص شود که پذیرفته شده حقایق را کتمان نموده یا واجد شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای پذیرش نظام آموزش مهارتی مهر یا بهمن ماه سال ورودی در دوره های کاردانی حرفه ای دانشگاه جامع علمی- کاربردی نمی باشد، درهر مرحله ای از پذیرش ( ثبت نام ، پذیرفته شدن ، حین تحصیل در دانشگاه و … ) محروم خواهد شد.

همچنین این جانب کلیه کاربرگ‌های ذکر شده در فوق را تحویل گرفته و مطالعه نموده ام و با اطلاع از کلیه مفاد،  موارد و نکته‌های مطرح شده در این بخشنامه و مقررات آموزشی دوره های ترمی اقدام به ثبت نام نموده و چنانچه در هر مرحله ای از ثبت نام و تحصیل مشخص شود که این جانب فاقد یکی از شرایط مربوط به مقررات تحصیل در وزارت علوم ،  تحقیقات و فناوری ،  دانشگاه جامع علمی- کاربردی و مرکز آموزش می باشم و یا در تکمیل کاربرگ های ثبت نام مطالبی خلاف واقع اظهار نموده ام ، بلافاصله از ادامه تحصیل این جانب جلوگیری به عمل آمده و حق هرگونه اعتراض را از خود سلب نموده و برابر مقررات با این جانب رفتار خواهد شد.

کلیه موارد ذکر شده در فوق توسط این جانب مطالعه و متعهد به ارایه تمام مدارک و تکمیل و امضای کاربرگ های ذکر شده می باشم و تایید می نمایم جداول نقش و توانایی، مشاغل قابل احراز، سرفصل های درسی، دروس عمومی و پیش نیازها و شهریه های اعلام شده توسط دانشگاه جامع مرتبط با رشته قبولی خود را دریافت نموده ام.

دانلود کاربرگ