فهرست مدارک و فرم های مورد نیاز برای ثبت نام

جهت ثبت نام ارایه مدارک و تکمیل فرم های ذکر شده در ذیل الزامی است و از پرونده های ناقص ثبت نام به عمل نخواهد آمد.

پيشاپيش از بذل توجه و همکاری به منظور ثبت نام طبق استاندارد اعلام شده تشکر و قدردانی می شود.

الف) مدارک مورد نیاز :

1- ارایه اصل دانشنامه‌ی (گواهی نامه پایان دوره) مدرک کاردانی دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و یا مدرک کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش- مدرک کاردانی (فوق دیپلم ، داخل یک عدد کاور A4) – برای کلیه پذیرفته شدگان

2- کپی از اصل دانشنامه‌ی مدرک کاردانی (3 سری در برگه A4).

 (در صورت عدم ارایه اصل دانشنامه‌ی مدرک کاردانی (فوق دیپلم) برای دانش آموختگان سال ورودی، ارایه اصل و تصویر گواهی نامه پایان تحصیلات متوسطه الزامی است و کلیه پذیرفته شدگان می بایست تا تاریخ 30 آبان برای ورودی مهر ماه و 30 بهمن برای ورودی بهمن ماه سال ورودی اصل مدرک دیپلم خود را تحویل دفتر آموزش مرکز نمایند در غیر این صورت از ادامه تحصیل آنها جلوگیری به عمل آمده و طبق قوانین با آنها رفتار خواهند شد.)

3- پذیرفته شدگان می بایست درزمان ثبت نام دردوره کاردانی فارغ التحصیل شده و مدرک کاردانی (دانشنامه یا گواهی نامه موقت) داشته باشند، در غیر این صورت قبولی ایشان ملغی می‌گردد.

4- کسانی که فارغ التحصیل شده اند ولی تا زمان ثبت نام ، گواهی نامه فارغ التحصیلی کاردانی برای ایشان صادر نشده است ، می بایست فرم پیوست شماره دو (2) را تکمیل و به مرکز قبولی ارایه نمایند ، به همراه سایر مدارک ثبت نام

5- کپی شناسنامه (از تمام صفحات 3 سری در برگه A4) و اصل آن جهت تایید تصویر (کلیه کپی ها در یک کاغذ  A4ارایه گردد.)

6- شش قطعه عکس 4×3 رنگی جدید ، همانند ، تمام رخ (گردي صورت و دو شانه در عکس مشخص باشد)، پرسنلی ، زمینه سفید ، بدون عينک، تهیه شده در سال جاری که برای خواهران با رعایت کامل شئونات اسلامی (با چادر یا مقنعه و بدون هدبند) و برای برادران با موی سر کوتاه بدون استفاده از لوازم پیرایشی مانند ژل و … (پیرایش موی سر بر اساس الگوهای غربی نباشد) گرفته شده باشد.  

7- ارایه‌ی کپی واکسیناسیون کووید 11 (کرونا)، بیمه ورزشی از فدراسیون پزشکی ورزشی به نشانی www.ifsm.ir ، کپی صفحه اول دفترچه بیمه‌ی دانشجو و درصورت نداشتن دفترچه بیمه، ثبت نام درسامانه سازمان تامین اجتماعی به نشانی www.isic.ir/tamin  یا بیمه سلامت همگانی به نشانیwww.bimesalamat.ir و ارایه پرینت ثبت نام.

8- بر اساس اعلام سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و از طریق سامانه سخا یا نرم‌افزار پلیس من، داوطلبان مرد لازم است جهت شرکت در پذیرش این دوره ها، یکی از شرایط ذکر شده  را در دفترچه راهنمای پذیرش نظام آموزش مهارتی مهر یا بهمن ماه سال ورودی در دوره های کارشناسی حرفه ای دانشگاه جامع علمی – کاربردی مطابق بخش مقررات وظیفه عمومی را داشته باشند و وضعیت نظام وظیفه خود را مطابق موارد اعلام شده در زمان ثبت نام با ارایه مدارک و مستندات مشخص نمایند.

9- کارمندان دولت در صورتی می توانند به تحصیل بپردازند که موافقتنامه رسمی وزارتخانه یا سازمان متبوع خود ، مبنی بر شرکت در کلاس ها ، آزمایشگاه ها و فعالیت های دیگر دوران تحصیل را به همراه سایر مدارک ثبت نام به مرکز آموزش عالی علمی – کاربردی محل قبولی ، عرضه کنند. 

10- ثبت نام آن دسته از داوطلبانی که با استفاده از سهمیه ایثارگران در آزمون پذیرفته شده اند ، به صورت مشروط بوده و ثبت نام قطعی آنان منوط به تایید سهمیه آنان توسط ارگان مذکور می باشد . بدیهی است چنانچه سهمیه مذکور توسط ارگان ذیربط مورد تایید قرار نگیرد قبولی آنان ملغی خواهد شد. 

11- چنانچه معدل اعلام شده توسط پذیرفته شدگان دوره های کارشناسی به هر دلیلی بالاتر از معدل درج شده در اصل دانشنامه‌ی مدرک کاردانی آنان باشد ، قبولی ایشان کان لم یکن تلقی می گردد.

12- پذیرفته شدگان دارای مدرک کارشناسی عینا می بایست مدارک اعلام شده در فوق را ارایه نمایند.

13- کپی کارت ملی (3 سری پشت و رو در برگه A4) یا کپی کارت ملی موقت

14 کپی آخرین قبض تلفن محل سکونت (در برگه A4)

15- کپی کارت پایان خدمت ، کارت معافیت دایم کفالت یا کارت معافیت دایم پزشکی یا فرم کامپیوتری زمان صلح برای آقایان (3 سری پشت و رو در برگه A4) (برای پذیرفته شدگان ذکور) و اصل آن جهت مطابقت

16- گواهی اشتغال به کار با امضا و مهر بالاترین مقام مسئول یا اصل فرم استفاده از سهمیه شاغل مندرج در دفترچه راهنمای پذیرش دوره مذکور ، تصویر آخرین فیش حقوقی یا حکم کارگزینی یا قرارداد همکاری و اصل آن جهت تایید تصویر ، حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار برای شاغلین نیروهای مسلح از یگان مربوط برای پذیرفته شدگان متقاضی استفاده از سهمیه شاغلین

17- اسکن عکس پذیرفته شده بر روی CD . (با فرمت jpg  با ابعاد 120×90 و کیفیت 300 dpi)

18- اسکن کلیه مدارک مذکور به صورت واضح و خوانا  (فرمت jpg  با ابعاد 120×90 و کیفیت dpi 300 ) بر روی CD و ارائه آن به مرکز

* پذیرفته شدگان می بایست به دو سامانه الکترونیکی به نشانی  https://edu.uast.ac.ir  و نشانی http://www.uastt2ba.majma.info مراجعه نمایند و نسبت به تکمیل اطلاعات درخواست شده در بخش ثبت اطلاعات دانشجو – وروی جدید در سامانه ، اقدام نمایند و از آن یک نسخه پرینت امضا شده به همراه کلیه مدارک ثبت نام، تحویل واحد ثبت نام نمایند. لازم به ذکر است ارسال اسکن عکس در سامانه نیز الزامی است. ( با فرمت jpg  با ابعاد 120×90 و کیفیت 300 dpi )

ب) تکمیل و امضای فرم های ذیل

(محل هاي امضاي دانشجو با علامت ضربدر مشخص شده است.)

 1. تکمیل فهرست مدارک و فرم های مورد نیاز برای ثبت نام و امضاي ذيل آن
 2. تکمیل فرم اطلاعات پایه دانشجویی و تعهدنامه انضباطی ظهر (پشت) فرم اطلاعات پایه دانشجویی
 3. تکمیل کاربرگ استاندارد سوابق پزشکی و سلامت جسمانی دانشجو و فرم اطلاعات شخصی دانشجو ظهر (پشت) آن
 4. تکمیل فرم آیین نامه قوانین و مقررات آموزشی و امضای ذیل آن
 5. تکمیل فرم آیین نامه انضباطی 2 عدد
 6. تکميل فرم آيين نامه قوانين و مقررات شرکت در جلسات آزمون و امضاي ذيل آن
 7. امضای ذیل آخرین برگه مصوبه جلسه 358 شورای عالی انقلاب فرهنگی مورخ 14/06/1374
 8. تکمیل کاربرگ‌ها و اطلاعات پایه دانشجویی در سامانه majma.info
 9. تکمیل کاربرگ‌ها و اطلاعات اعلام شده توسط مرکز در طول تحصیل به صورت فیزیکی یا در سامانه‌ها

ج ) مراحل ثبت نام : 

 1. کلیه مدارک را به ترتیب اولویت داخل یک عدد کاور کاغذ A4 و پوشه پلاستیکی به رنگ های اعلام شده در جدول قرار داده و تحویل دفتر آموزش نمایید.
 2. مراجعه پذیرفته شدگان جهت ارایه مدارک و ثبت نام در روزهای اعلام شده توسط دانشگاه جامع از ساعت 9 صبح الی12ظهر و13 الی16 بعداز ظهر طبق جدول اعلام شده در ذيل می باشد.
 3. بعد از بررسی مدارک جهت ثبت نام قطعی از ساعت 9 صبح الی 11 صبح و 13 الی 15 بعداز ظهر به مرکز مراجعه کرده و فیش های ثبت نام را اخذ و واریز نماييد.
 4. واریز  85% شهریه مرکز طی سند پرداخت نقدی بانک و ارایه اصل و یک عدد کپی آن به واحد ثبت نام آموزش
 5. واریز 15%  شهریه حق نظارت از طریق سامانه هم آوا دانشگاه جامع علمی- کاربردی به حساب سیبا بانک ملی (در ترم یک توسط مرکز انجام می‌گردد)
 6. توصیه می گردد دانشجویان از کلیه فیش های واریزی و فوق دیپلم خود یک نسخه کپی برای خود تهیه نمایند ، ارایه این موارد در طول مدت تحصیل و در هنگام فارغ التحصیلی توسط مرکز به دانشجویان امکان پذیر نمی باشد .
 7. گذراندن دروس جبرانی برای پذیرفته شدگان طبق سرفصل های اعلام شده توسط دانشگاه جامع علمی – کاربردی الزامی است .
 8. انتخاب واحد قطعی ، کلاس بندی (تکمیل و امضای فرم های مرتبط به آن ) و تاریخ شروع کلاس ها متعاقبا اعلام خواهد شد.
 9. کلاس هاي درس دوره هاي آموزشي مرکز در هر ترم از ساعت 8 صبح الي 20 طبق جدول کلاس بندي در 7 روز هفته تشکيل خواهد شد و در صورت امکان و صلاحديد مرکز و ارايه مدارک مرتبط توسط پذيرفته شدگان شاغل نيز کلاس بندي با نظر مرکز آموزش انجام مي گردد. (مدارک مورد نياز : تکميل فرم شماره 1 مندرج در دفترچه راهنمای پذیرش نظام آموزش مهارتی مهر یا بهمن ماه سال ورودی در دوره های کارشناسی حرفه ای دانشگاه جامع علمی – کاربردی با تاييد مسئول محل اشتغال، تصوير آخرين حکم کارگزيني يا قرارداد معتبر انجام کار و اصل آن جهت مطابقت ، تصوير سابقه بيمه مرتبط- حداقل يک سال ، تصوير صفحه اول دفترچه بيمه ، تصوير آخرين فيش حقوقي)
 10. شرکت در جلسه معارفه و توجیهی اعلام شده از طرف مرکز برای کلیه پذیرفته شدگان و خانواده های گرامی آنها الزامی است .
 11. داشتن رایانامه (Email) و اعلام آن در فرم ثبت نام برای پذیرفته شدگان الزامی است .
 12. به منظور دقت و تسریع در امور ثبت نام و سایر موارد مالی به دانشجویان توصیه می گردد در بانک سامان جهت استفاده از امکانات نرم افزاری و سخت افزاری بانکداری الکترونیکی مرکز آموزش افتتاح حساب نمایند.
 13. هزینه های دریافت شده برای تشکیل پرونده شامل: ثبت نام ترم اول، بیمه دانشجویی، پرونده تحصیلی، پرونده آزمون، پرونده مالی و … می باشد.
 14. تهیه و تامین وسایل آموزشی، کمک آموزشی و مواد اولیه به منظور آموزش دروس نظری، عملی و انجام کارهای کلاسی مربوط به رشته های نظیر: گرافیک ، نقاشی، معماری داخلی ، موسیقی ، آشپزی و … اعلام شده توسط مدرس به صورت انفرادی و بر عهده دانشجویان محترم می باشد.

د) روش های اطلاع رسانی :

1- آیین نامه ها ، مقررات ، بخشنامه ها و پیام های مسئولان مرکز از طریق پايگاه اطلاع رساني مرکز به نشاني www.majma.info به اطلاع دانشجویان خواهد رسید. رعایت و عمل به آیین نامه ها، مقررات ، بخشنامه ها و پیام ها برای کلیه دانشجویان الزامیست و عدم آگاهی از آنها موجب سلب مسئولیت نخواهد شد.

2- جهت کسب اطلاع از کلیه بخشنامه ها، آیین نامه ها و ….. دانشجویان می توانند از روش های ذیل استفاده نمایند :

الف-به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه جامع علمی- کاربردی UAST.ac.ir  مراجعه نمایند .

ب- به پایگاه اطلاع رسانی مرکز آموزش www.majma.info مراجعه نمایند.

ج- از تابلوی اعلانات مرکز استفاده نمایند.

3- کلیه پذیرفته شدگان در مراکز آموزشی علمی – کاربردی تابع قوانین ، مقررات و ضوابط دانشگاه جامع علمی – کاربردی و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری می باشند .

4-  هر زمان مشخص شود که پذیرفته شده حقایق را کتمان نموده یا واجد شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای پذیرش نظام آموزش مهارتی مهر یا بهمن ماه سال ورودی در دوره‌های کارشناسی ناپیوسته حرفه ای دانشگاه جامع علمی- کاربردی نمی باشد، در هر مرحله ای از پذیرش (ثبت نام ، پذیرفته شدن ، حین تحصیل در دانشگاه و … ) محروم خواهد شد.

همچنین این جانب یک نسخه بخشنامه دانشگاه جامع علمی – کاربردی را تحویل گرفته و مطالعه نموده ام و با اطلاع از کلیه مفاد،  موارد و نکات مطرح شده در این بخشنامه و مقررات آموزشی دوره های ترمی اقدام به ثبت نام نموده و چنانچه در هر مرحله ای از ثبت نام و تحصیل مشخص شود که این جانب فاقد یکی از شرایط مربوط به مقررات تحصیل در وزارت علوم ،  تحقیقات و فناوری ،  دانشگاه جامع علمی – کاربردی و مرکز آموزش می باشم و یا در تکمیل فرم های ثبت نام مطالبی خلاف واقع اظهار نموده ام ،  بلافاصله از ادامه تحصیل این جانب جلوگیری به عمل آمده و حق هرگونه اعتراض را از خود سلب نموده و برابر مقررات با این جانب رفتار خواهد شد.

کلیه موارد ذکر شده در فوق توسط این جانب مطالعه و متعهد به ارایه تمام مدارک و تکمیل و امضای فرم های ذکر شده می باشم و تایید می نمایم جداول نقش و توانایی ،  مشاغل قابل احراز، سرفصل های درسی، دروس عمومی و پیش نیازها و شهریه های اعلام شده توسط دانشگاه جامع علمی – کاربردی به رشته قبولی خود را دریافت نموده ام.

دانلود فایل فهرست مدارک و فرم های مورد نیاز برای ثبت نام