راهنما

1.دانشجوی گرامی لطفاً در مرحله‌ی اول متن اطلاع‌رسانی، مطالب و پرسش‌ها و پاسخ‌های آن‌ها را با دقت بالا مطالعه نمایید.

2.در صورتی که به غیر از این موارد، پرسش دیگری دارید، لطفا در مرحله‌ی دوم در قسمت آموزش کلیه‌ی آیین‌نامه‌ها و قوانین را مطالعه نمایید.

3.در صورتی که به غیر از این موارد، پرسش دیگری دارید، لطفا در مرحله‌ی سوم از قسمت جستجو پرسش خود را درج و جستجو نمایید.

4.در صورتی که از روش جستجو به نتیجه نرسیدید، لطفا تیکت ارسال نمایید.

5.به تیکت‌ ها با موضوع‌ها ی و پرسش‌ها ی پاسخ داده شد در جدول ذیل ، پاسخ و ترتیب اثر داده نخواهد شد.

پرسش و پاسخ‌های متداول آموزشی

 1. خیر
 2. میهمان، تغییر رشته و مرخصی و انتقال از ترم دوم به بعد مجاز می باشد.
 3. در شرایط خاص و ارایه‌ی مدارک و مستندات قابل قبول قابل بررسی در شورای آموزشی و کمیسیون موارد خاص استان می‌باشد.
 1. تحصیل همزمان در دانشگاه پیام نور و سایر دانشگاه‌ها امکان‌پذیر است.
 2. تحصیل همزمان ویژه دانشجویان استعداد درخشان بر اساس مصوبه شماره 410 مورخ 22/02/1377 شوارای عالی انقلاب فرهنگی امکان‌پذیر است. لینک بخش نامه شماره 1
 3. دانشجو در یک زمان حق نام نویسی و ادامه تحصیل در بیش از یک رشته و در هر رشته بیش از یک گرایش در یک یا چند دانشگاه را نخواهد داشت.

* در صورت تخلف، از ادامه تحصیل در یکی از رشته های انتخابی به تشخیص کمیسیون بررسی موارد خاص وزارت محروم و سوابق تحصیلی وی باطل اعلام می شود و دانشجو در این حال موظف است کلیه هزینه های مربوط به رشته حذف شده را مطابق تعرفه های تعیین شده به دانشگاه ذیربط بپردازد.

 1. دانشجوی دوره‌‌های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته با داشتن شرایط زیر می‌تواند حداقل شش هفته پیش از شروع نیم‌سال تحصیلی بجز اولین نیم‌سال تحصیلی و صرفاً در تابستان نسبت به ارایه درخواست خود به گروه آموزشی مرکز اقدام نماید.
 2. شورای آموزشی مرکز با ارسال مدارک نسبت به ارسال موضوع به کمیسیون بررسی موارد خاص واحد استانی ظرف مدت ۷۲ ساعت اقدام می‌نماید.
 3. کمیسیون بررسی موارد خاص واحد استانی نیز می‌تواند درخصوص تغییررشته یا گرایش تحصیلی با رعایت شرایط و ضوابط زیر، اقدام نماید:
 • تبصره 1  :  وجود رشته یا گرایش مورد تقاضای دانشجو در همان مرکز

 • تبصره 2 : کمتر نبودن معدل کل دانشجو از معدل کل پایین‌ترین فرد پذیرفته شده در سهمیه و رشته مورد تقاضا در همان نیم‌سال تحصیلی پذیرفته شده.

 • تبصره 3 : امکان ادامه تحصیل دانشجو در سنوات تحصیلی مجاز باقی‌مانده.

 • تبصره ۴ : تغییر رشته از رشته‌های متمرکز به رشته‌های نیمه متمرکز امکان پذیر نیست.

 • تبصره ۵ :  دانشجو در هر یک از مقاطع تحصیلی، تنها یک بار می‌تواند تغییر رشته دهد.

 1. طبق قوانین و مقررات دانشگاه جامع علمی – کاربردی درخواست معادل‌سازی دروس تنها در زمان ثبت نام و تا قبل از حذف و اضافه ترم اول بررسی می‌گردد.
 2. جهت درخواست معادل‌سازی بایستی ریز نمرات دروس مقطع مشابه گذشته (مقطع پایان یافته یا تکمیل نگردیده) به هنگام ثبت نام به همراه سایر مدارک تحویل مرکز گردد.
 3. درخواست معادل‌سازی دروس مقطعی که از زمان فارغ التحصیلی یا انصراف دانشجو ۷ سال و بالاتر گذشته باشد بررسی نخواهد شد.
 4. معادل‌سازی از مقاطع دانشگاه‌های دیگری جز دانشگاه جامع علمی – کاربردی فقط شامل دروس عمومی دارای نمرات بالای ۱۲ از خواهد بود.
 5. معادل‌سازی دروس رشته‌های مرتبط دانشگاه جامع علمی – کاربردی به نحوی انجام خواهد گرفت که دانشجو حداقل دو ترم تحصیلی در دوره پیش رو داشته باشد.
 6. معادل سازی برای دروسی انجام می گردد که عنوان دروس و سرفصل یا ریزمحتوای آن دقیقاً همانند هم باشند.
 7. بخش نامه های مرتبط : بخش نامه 2 ، بخش نامه 3
 1. دانشجویان انصرافی ورودی جدید طبق قوانین درج شده در دفترچه ثبت نام سازمان سنجش هم‌چون: دفترچه ورودی مهر ماه 1401 صفحه 9 – ماده 9  لینک دفترچه راهنما
 2. دانشجویانی انصرافی که یک ترم به بالا تحصیل کرده‌اند و دانشجویانی که عدم مراجعه یک ترم یا بیشتر داشته و متعاقب آن انصراف از تحصیل می‌دهند.

لینک بخش نامه

1.دانشجویان انصرافی ورودی جدید طبق قوانین درج شده در دفترچه ثبت نام سازمان سنجش هم‌چون: دفترچه ورودی مهر ماه 1401 صفحه 9 – ماده 9

لینک بخش نامه 1 – لینک بخش نامه 2

2.دانشجویانی انصرافی که یک ترم به بالا تحصیل کرده‌اند و دانشجویانی که عدم مراجعه یک ترم یا بیشتر داشته و متعاقب آن انصراف از تحصیل می‌دهند.

در صورتی که به غیر از این موارد، پرسش دیگری دارید لطفا تیکت ارسال نمایید.

دانشجویان گرامی لطفا با هماهنگی و تعیین وقت (روز – ساعت) با شماره تماس همراه  09374342920 از طریق پیام کوتاه (SMS) یا شبکه‌های اجتماعی ایتا یا واتساپ جهت انجام امور آموزشی – اداری به مرکز مراجعه نمایید.

روزهای دوشنبه هر هفته ساعت 15 الی 16 بعد از ظهر

روزهای پنج‌شنبه هر هفته ساعت 11  الی 12 صبح

 

ارسال تیکت